menu MENU
Mermomoc

Recenze ve Vlně 89

30. 1. 22

Recenze ve Vlně 89

V posledním čísle slovenského uměleckého časopisu Vlna (urbánny splietací mág) se objevily recenze některých titulů z Polí5 včetně naší desky.

Celý text

Ohlédnutí za rokem 21

6. 2. 22

Ohlédnutí za rokem 21

V loňském roce jsme měli nezvykle mnoho vystoupení a sice 12. Čtyři z nich, některé dobré duše zachytily na fotkách a my jim za to děkujeme. Více v galerii...

Odkaz...

Plujte v hitparádě radia Proglas

7. 11. 21

Plujte, což je závěrečná skladba z nové desky, se dnes objevila v hitparádě radia Proglas. Pokud ji chcete podpořit můžete hlasovat do pátečního poledne na e-mailu hitparada@proglas.cz nebo prostřednictvím formuláře na odkazu níže. Z nabídnutých dvanácti písní zvolte tři nejlepší. Jedné dejte tři body, jedné dva a jedné jeden bod. Děkujeme.

Odkaz...

Soulkostel 2021 AD

23. 9. 21

Soulkostel 2021 AD

Jodka Records dnes vydává kazetu Soulkostel 2021 AD, na které jsou některé kapely spojené s vernéřovickým Soulkostelem. My jsme přispěli skladbou Hodiny, kterou najdete pouze na této kompilaci.

Odkaz...

Stopy ve Velké sedmě

18. 4. 21

Stopy z nové desky se objevily v „hitparádě“ Velká sedma na Radiu 1. Děkujeme za případný hlas...

Odkaz...

Klín mezi japonskými kapelami

31. 3. 21

V pořadu Modeláři na ČRo Wave zazněly první dva tracky z naší nové desky, které autoři pořadu, Banán a Viktor Polák, doprovodili svými postřehy. Je pozoruhodné, co dokázali ve dvou skladbách slyšet a i když bychom třeba každý výrok nepodepsali, tak jsou to postřehy zajímavé a v mnohém přesné. Díl je jinak celý věnovaný japonskému noisu a my pořad rozhodně doporučujeme k poslechu...

Odkaz...

Klip a deska!

23. 2. 21

Klip a deska!

Druhá deska vychází po víc než sedmi letech v sobotu 13. března. Chceme vás pozvat na video-stream, který se snad toho dne povede uskutečnit. Pilotní klip k desce publikujeme DNES. Můžete si ho pustit tady na webu nebo na odkazu níž.

Odkaz...

Rok 2020

22. 2. 21

V roce 2020 jsme minuli ta okna, ve kterých bylo možný koncertovat. Pár koncertů vykonal Brohe jako BroheUke a stejně tak Michal ve dvojci s Inau coby skupina Obřízek.

Celý text

BroheUke — Praha

7. 2. 21

BroheUke — Praha

Poslechněte si Broheho sólovku: BroheUke — Praha (MMC03). Nahrávka 11 písní, které vznikly v letech 2011 a 2012, v Praze 8 – ulice U Libeňského pivovaru, Praze 10 – ulice Bulharská a Praze 6 – ulice Na Petynce.

Celý text

V Pieńsku bez nás

9. 10. 19

V Pieńsku bez nás

Mrzí nás to, ale na druhý díl festivalu, který pořádají Dr. Fleischman, se z důvodu nemoci, konal bez Mermomoci. Doufáme, že se do Qltur Kombinatu nebo jinam za našimi polskými přáteli zase někdy podíváme.

Odkaz...

Vše při starém

26. 1. 18

V druhé polovině roku 2018 se Brohe vrátil po několika letech z Anglie, Hukot kapelu (snad v dobrém) opustil a Michal si pořídil basu.

stop

Casiotone Compilation 7

15. 1. 18

Casiotone Compilation 7

Náš oblíbenec ASUNA ARASHI vydal na japonském labelu AOTOAO další díl kompilace Casiotone, tentokrát s číslem 7 (aotoao-17) a účastí Mermomoci.

Celý text

Hukot

23. 10. 16

Duo Mermomoc se změnilo na TRIO. Novým členem je basák Hukot, který se rovnou zapojil do práce na nové desce. Koncertní premiéra ve třech proběhla 24. září v Dolním Podluží.

stop

LP 2

1. 7. 16

Brohe je dlouhodobě v UK, takže to může vypadat, že se nic neděje. Jenže v nás to kyne a materiálu na druhou desku je dost. Dáváme to dohromady. Určitě znovu s Ondřejem a možná zase v Kotelně a P5. Uvidíme.

stop

Slova v zajetí hudby, hudba ve volnosti slov

7. 2. 15

Slova v zajetí hudby, hudba ve volnosti slov

V literárněkulturní ročence Tahy (2014) se Kateřina Malá zamyslela nad vztahem textů a hudby současných nezávislých kapel a mezi zkoumanými texty se objevily i texty Mermomoci.

Celý text

Stíny na Radiu 1

11. 2. 14

Bonusovej track Stíny z naší desky jako novinka v hitparádě VELKÁ SEDMA.

stop

Mermomoc: Ta slova už tu dávno někde jsou

13. 1. 14

Rozhovor s Archem před koncertem v Jetřichově na výroční akci Šrumec – 15 let bigbítu. Na stránkách Šrumce a v Našem Borumovsku.

Odkaz...

Mermomoc v distru Silver Rocket

13. 1. 14

Desku si můžete pořídit též u Silver Rocket.

Odkaz...

Photo ALBUMS of the year 2013

5. 1. 14

V pořadu Scéna s Mary C (Dříve Kruton, ČRo Wave) vybrali naši desku do přehledu LP/EP roku 2013. Většinu desek můžete poslechnout online.

Odkaz...

Český Rozhlas Wave o našem LP

17. 12. 13

Ve vysílání ČRO Wave se objevila recenze na naši desku. Přečtěte či poslouchejte na stránkách Rozhlasu.

Odkaz...

MEZE – singl z desky

31. 10. 13

Na našem YouTube je NOVĚ „singl“ Meze a s klipem k němu si dala práci Tereza Koldovská, které MOC děkujeme!

Odkaz...

Mermomoc v Broumově

27. 12. 12

Mermomoc v Broumově

Jan Hamerský referoval o koncertech MMC a Bonus (Martin Tvrdý Trio) v Broumově.

Celý text

Trička Mermomoc

2. 7. 12

V září budou trička MMC.

Celý text

Zpátky z Branky

16. 6. 12

Festival V Brance v Bečvárech byla moc příjemná akce. Díky, že jsme se mohli přidat. A vzkaz pro ty, kteří s námi mají ještě trpělivost: DESKA JE SMÍCHANÁ. Snad už vám ji tady budeme moci brzy nabídnout.

stop

Video z Kolína

23. 12. 11

Na náš YouTube přibyla po půl roce dvě videa. Tak příjemný svátky a ten příští rok taky... Uvidíme se 28. prosince v Záboří.

stop

Představujeme nový web

12. 9. 11

Náš web se dnes dočkal několika úprav: nový design, nové logo sázené vlastním písmem „Mermomoc“, nové sekce. Obsah též pozvolna naboptnává a ještě bude dále doplňován. Omlouváme se za některá zatím nefunkční místa a věříme, že se vám stránky budou líbit ...

stop

Goodbye, SunWuKung!

1. 8. 11

SWK fest je za námi a já zamáčknu slzu za krásným víkendem.

Celý text

Zpátky z Trutnova

22. 6. 11

Děkujeme těm, co byli 17. 6. v Trutnově – vyslechli a podpořili účinkující včetně nás.

Celý text

Moucha na YouTube

10. 6. 11

Video skladby Moucha ze včerejší zkoušky, můžete zhlédnout na našem Youtube kanále.

stop

Mermomoc veřejně

5. 6. 11

Zveme vás na akci! 17. června se poprvé postavíme před publikum a sice v trutnovském Národním domě. Dále vystoupí: Sisiroe, Ufajr a NeedOfActivity

stop

Nová zkušebna v Jilemnici

31. 3. 11

Pronajali jsme si garáž v Jilemnici — na půl cesty mezi Klinkovicemi a Prosečným.

stop

MMC je zpět!

27. 3. 11

Po třech letech hledání, se složení MMC ustálilo na dvojici Arche a Brohe. Začínáme znovu. Díky všem, co to s tímhle projektem dosud zkusili.

stop

Spustili jsme web

26. 3. 11

Zatím je poloprázdný. Doufáme, že postupně jak bude nabývat na obsahu sama MERMOMOC, naplní se i tyto stránky.

stop